انگستان را بیشتر بشناسیم

انگلستان را بیشتر بشناسیمبریتانیای کبیر از چهار ایالت انگلستان ( در جنوب ) ، اسکاتلند ( در شمال ) ، ویلز در ( جنوب غربی ) و ایرلند شمالی ( در شمال جزیره ایرلند) تشکیل گردیده است. پایتخت بریتانیا و انگلیس ،شهر لندن است و شهرهای مهم آن منچستر، آکسفورد ،کمبریج، برایتون ، بیرمنگام، نیوکاسل، لیدز، برادفورد، لیورپول، شفیلد و … هستند. مرکز اسکاتلند شهر ادینبورو و شهر های مهم آن گلاسکو و ابردین هستند. مرکز ایالت ویلز شهر کاردیف و مرکز ایرلند شمالی شهر بلفاست است.

جمعیت انگلستان شامل : 92.1% سفید پوست، 1.2% دو رگه، 1.8% هندی، 1.3% پاکستانی، 0.5% بنگلادشی، 0.4% سایر آسیایی ها، 1% سیاهپوستان کاریبی، 0.8% سیاهپوستان آفریقایی، 0.4% چینی ها و 0.6% سایر ملیت ها؛

زبان اصلی انگلیس : انگلیسی، ولز، زبان بومی اسکاتلند، ایرلندی

نگاهی کوتاه به مجارستان

نگاهی کوتاه به مجارستانمجارستان کشوری زیبا، حاصلخیز و سرسبز با طبیعت ویژه در قلب اروپا قرار داردو مجارستان (به مجاری: Magyarország) کشوری است در اروپای مرکزی. پایتخت آن بوداپست است. مساحت آن ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع است.

مجارستان با هفت کشور هم مرز است.  اتریش، اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، اسلوانی و کرواسی و رودخانه دانوب از وسط این کشور و پایتخت آن بوداپست می گذرد که قبلا به عنوان دو شهر جدای بودا و پست شناخته می شدند.

این کشور زمستانهای سردی داشته و تابستانها، درجه حرارت دشتهای مرکزی، افزایش شدیدی دارد.

زبان مجاری از خانواده فین‌واوگری است که از کوه‌های اورال سرچشمه می‌گیرند و مجاری با زبان‌های فنلاندی و استونیایی خویشاوند است.

مختصری درباره اسپانیا بدانیم

مختصری درباره اسپانیا بدانیمکشور پادشاهی اسپانیا با مساحت 505955 کیلومتر مربع، پنجاه و دومین کشور جهان و دومین کشور اتحادیه اروپائی بعد از فرانسه به لحاظ مساحت به شمار می‌آید.

این کشور در جنوب غربی اروپا و شبه جزیره ایبریا واقع شده است. پرتغال تنها کشور همسایه اسپانیا در این شبه جزیره است. کوه های پیرنه در شمال شرقی اسپانیا مرز طبیعی این کشور با فرانسه و سایر کشورهای اروپایی است؛ همین امر باعث شده که اسپانیا از بسیاری از حوادث و وقایع قاره اروپا دور بماند.

اسپانیا جمعیتی در حدود ۴۵ میلیون نفر دارد و هشتمین اقتصاد بزرگ دنیا است. برابری قدرت خرید این کشور در سال ۲۰۰۶ بیشتر از هزار میلیارد دلار تخمین زده شده است. سرانه‌ی برابری قدرت خرید اسپانیا در حدود ۲۶ هزار دلار است.

درباره اروپا بیشتر بدانیم

درباره اروپا بیشتر بدانیماروپا یکی از کم وسعت ترین قاره های جهان است و در منطقه ی معتدل قرار گرفته است. همچنین قاره ی اروپا را می توان دنباله ی قاره ی پهناور و مرتفع آسیا دانست.

اروپا دومین قاره کوچک جهان و پس از آسیا و آفریقا سومین قاره پر جمعیت جهان است ، جمعیت این قاره تقریبا ۸۵۷ میلیون نفر است که ۱۱ درصد کل جمعیت جهان را تشکیل می دهد.

به همین جهت، برخی از جغرافیدان ها دو قاره ی آسیا و اروپا را یک قاره دانسته و آن را اوراسیا گفته اند. با این حال، رشته کوه اورال به عنوان یک مرز طبیعی، این دو قاره را از یک دیگر جدا می کند.