حقایقی شگفت انگیز درباره کشور آلمان

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

اقامت آلمان

3- شهر برلین از نظر مساحتی تقریباً 9 برابر پاریس است و نسبت به ونیز پل های بیشتری دارد.

مهاجرت به آلمان

4- در سفر به آلمان بدانید که آلمان کشوری که ۸۱ میلیون نفر جمعیت دارد و پرجمعیت‌ترین کشور در اتحادیه‌ی اروپا است. 

5- شهرهایی به نام‌های آخن ، رگسبورگ ، فرانکفورت ، نونبرگ ، وایمار ، بن و برلین از قدیم تا امروز  پایتخت‌های کشور آلمان بودند که هم اکنون پایتخت آن برلین است.

6- با توجه به اینکه انسان از نظر غریزی تمایل به احساس آزادی دارد، زندان های آلمان برای زندانی های که اقدام به فرار از زندان می کنند هیچ مجازاتی در نظر نمی گیرد، زیرا معتقدند آنها بر اساس علایق طبیعیشان اقدام به انجام چنین کاری کرده اند.

7- امروزه ثروتمندترین خانواده‌ در آلمان ، نوادگان همسر «نازی یوزف گوبلس» هستند.

8- بعد از جنگ جهانی اول آلمان دچار کمبود جنس مذکر شد، تا حدی که نسبت مردان به زنان 1 به 3 است.

9- (Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft) طولانی ترین کلمه در فرهنگ لغت آلمانی است که از 79 حرف تشکیل شده و به معنای کشتی برقی حمل و نقل دانوب جزو امکانات اصلی ساختمان مهندسی جایگزین انجمن فروشنده می باشد.

10- در سفر به آلمان به خاطر داشته باشید که در بزرگراه‌های آلمان نباید سوخت خودروتان تمام شود زیرا غیر قانونی است.

اقامت آلمان

11- حدود ۲۰۰۰ مدرسه از سال ۱۹۸۹ تا سال ۲۰۰۹  در آلمان به‌علت کم بودن تعدا دانش‌آموزها تعطیل شدند!

12- حدوداً بیش از 300 نوع نان و 1000 نوع سوسیس در آلمان وجود دارد. (یک موزه نان در آلمان وجود دارد.)

13- زمانیکه جان اِف کندی (JFK) به برلین سفر کرد، سعی کرد که به آلمانی بگوید من یک برلینی هستم ولی چون با لهجه درست این جمله را بیان نکرد جمله وی به معنای من یک دونات ژله ای هستم، ترجمه شد. با گفتن این جمله باز هم مردم برلین وی را از خود دانستند.

14- «همبرگر» نام خود را از شهری در شمال آلمان به نام «هامبورگ» گرفته است.

مهاجرت به آلمان

15- حدود ۵۵۰۰ بمب عمل نشده‌ از جنگ جهانی دوم در آلمان کشف و خنثی شده ، یعنی به‌ ازای هر ۱۵ روز یک بمب کشف شده است. 

16- در سال ۱۹۱۷ آلمان برای به‌دست آوردن سرزمین‌های از دست رفته‌ی تگزاس ، نیومکزیکو و آریزونا به آمریکا حمله کرد و از مکزیک دعوت کرد تا در جنگ جهانی اول شرکت کند.

17- در طول زمان نازی‌ها در این کشور و جنگ جهانی دوم به علت مشکلات واردات نوشابه‌ی کوکا کولا به آلمان نوشابه‌ی فانتا در این کشور تولید شد.

18- سنت برپایی درخت کریسمس از آلمان آمده است. 

اقامت آلمان 

19- در آلمان ایستگاه های اتوبوس جعلی برای بیماران مبتلا به آلزایمر که از خانه سالمندان فرار کرده اند و سرگردان به دنبال نزدیکترین ایستگاه اتوبوس برای رسیدن به خانه هایشان هستند، در نظر گرفته شده است. وقتی پرستاران آنها را در ایستگاه های مورد نظر پیدا می کنند، آنها را متقاعد خواهند کرد که رسیدن اتوبوس تاخیر دارد و از این افراد درخواست می کنند تا رسیدن آن در داخل بنشینند.

20- کمپانی معروف آدیداس توسط یک فرد بایرنی به نام آدولف آدی داسلار (Adolf “Adi”Dassler) تاسیس شد، کسی که صاحب 10 درصد از سهام باشگاه بایرن مونیخ نیز می باشد. (موسس کمپانی پوما برادر آدولف یعنی رادولف داسلار (Rudolf Dassler) می باشد.)

21- می توان از خیابان اِشپِریاهوف اِشتِراسِه (Spreuerhofstrasse) با عرض 31 سانتی متر در روتلینگِن (Reutlingen) به عنوان باریک ترین خیابان دنیا نام برد.

22- «داخائو Dachau concentration camp»  نام اولین اردوگاه کار اجباری نازی در آلمان بود که شش سال قبل از آغاز جنگ جهانی دوم باز شد.

23- در آلمان در کلاس چهارم بچه ها را به مقاطع متوسطه، دبیرستان و یا مقاطع بالاتر برای تعیین میزان استعداد و قابلیت هایشان میفرستند. انجام این کار کمک شایانی به کشف استعداد کودکان می کند، کودکان نیز هدف خود را در آینده مانند رفتن به دانشگاه برای ادامه تحصیل یا وارد شدن به بازار کار راحت تر و صحیح تر خواهند یافت.

24- تعداد آلمانی‌هایی که فقط در « جنگ استالینگرد Battle of Stalingrad »  به‌دست روس‌ها کشته شدند ، بیشتر از تعداد کشته‌شدگان آلمانی است که در طی جنگ جهانی دوم به‌دست آمریکا‌یی‌ها کشته شدند!

25- برای این که چه نام‌هایی را می‌توانید برای فرزندان انتخاب کنید قوانینی در آلمان ، دانمارک ، ایسلند و چند کشور دیگر وجود‌ دارد.

26- به‌دلیل فاجعه‌ی اتمی «چرنوبیل Chernobyl» در حال حاضر گرازهای وحشی آلوده به رادیواکتیو در سراسر آلمان پراکنده هستند.

27- پولی که آمریکایی‌ها در سال صرف حیوانات خانگی خود می‌کنند ، بیشتر از کل بودجه‌ی دفاعی آلمان است و یکی از جالبترین ها در حقایق آلمان است.

28- آلبرت انیشتن، معروف ترین دانشمند دنیا یک آلمانی است که در شهر اولم (Ulm) به دنیا آمد. (وی با دختر عموی خود ازدواج کرد.)

 

 کلمات کلیدی: مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل - پناهندگی به آلمان - اقامت دائم+آلمان - اقامت آلمان - مهاجرت به آلمان - مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری - مهاجرت به آلمان از طریق تخصص - اقامت آلمان از طریق ازدواج - لیست مشاغل مورد نیاز آلمان - شرایط زندگی در آلمان - خرید ملک در آلمان