درباره اروپا بیشتر بدانیم

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

با اینکه روسیه به عنوان بزرگ ترین کشور اروپا محسوب می شود اما این می تواند درست نباشد چون بخشی از روسیه در آسیاست، اروپا از ۵۰ کشور مختلف تشکیل شده و مسکو و لندن از پرجمعیت ترین شهر های آن هستند.

در قاره ی اروپا سه شبه جزیره مهم وجود دارد: 

۱.اسکاندیناوی

۲.بالکان

۳.ایبری

با اینکه هیچ جداسازی زمینی ای بین آسیا و اروپا وجود ندارد اما ملاحظات سیاسی که همیشه نقشی اساسی در اروپا بازی می کند، اروپا را همیشه قاره ای جداگانه در نظر گرفته است. وقایعی که در اروپا اتفاق افتاده پایه و اساس بسیاری از تمدن های غربی شده است بعضی از این وقایع مهم شامل تاثیر عمیق یونان باستان بر روی تمدن های غربی است که باعث به وجود آمدن فرد گرایی و فرهنگ دموکراتیک در کشورهای اروپایی شده است.

درباره اروپا بیشتر بدانیم

واقعیاتی جالب درباره اروپا

  • واتیکان سیتی تنها کشور جهان است که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.    
  • در ۲۰ سال گذشته، با ثابت ماندن نرخ تولد و مرگ، جمعیت اروپا ثابت بوده است .    
  • مثل ژاپن که سرزمین آفتاب تابان است نروژ در اروپا سرزمین آفتاب نیمه شب است.    
  • در اروپا هیچ بیابانی وجود ندارد.    
  • سه منطقه زمانی در اروپا وجود دارد: منطقه زمانی اروپای غربی، منطقه زمانی اروپای شرقی و منطقه زمانی اروپای مرکزی.    
  • یکی از حقایق اروپا این است که ۱۲ کشور قاره اروپا در سال ۲۰۰۲ واحد پولی مشترک به نام یورو پیدا کردند که در سال ۲۰۰۴، ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ ، ۲۰۰۹ و۲۰۱۱ کشورهای دیگری هم به زیر پرچم واحد پول یورو پیوستند.    
  • مجسمه آزادی توسط فردی فرانسوی به نام فردریک بارتلدی طراحی شد و شخص فرانسوی دیگر به نان الکساندر گوستاو ایفل مجسمه آزادی را قبل از فرستادن به آمریکا ساخت.   
  • تنها شهری که در دو قاره قرار دارد استانبول است که در تنگه بسفر قرار دارد و هم بخشی از قاره آسیا و هم بخشی از اروپا است به همین دلیل است که گاهی گفته می شود:«اگر می خواهی ناهارت را در اروپا بخوری و شامت را در آسیا، باید در استانبول باشی ».    
  • نکته جالب درباره اروپا این است که سه کشور در اروپا وجود دارند که نام آن ها با I شروع می شود: ایسلند، ایتالیا و ایرلند.    
  • ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که آلمان ۹ همسایه دارد: سوئیس، هلند، لهستان، دانمارک، فرانسه، لوگزامبورگ، اتریش، بلژیک و جمهموری چک.

درباره اروپا بیشتر بدانیم

در مناطق شمالی اروپا کوه ها از نظر زمین شناسی فرسوده و قدیمی بوده، ارتفاع آن ها کم است و دارای قله های گنبدی شکل هستند.

در جنوب اروپا چین خوردگی ها و رشته کوه های بلند دیده می شود. در این منطقه قله ها نوک تیز و پوشیده از برف و یخ هستند. دامنه ی کوه ها اغلب دارای شیب تند است . رشته کوه های آلپ و پیوند در این منطقه قراردارند.

دانوب طویل ترین رود اروپاست که از چند کشور می گذرد. متأسفانه فعالیت های صنعتی و قرار گرفتن کارخانه ها در مجاورت این رود سبب شده است که دانوب همانند برخی رودهای دیگر اروپا به شدت آلوده می شود.

اروپا فرهنگ خاصی دارد، زبانی که در این قاره صحبت می شود به سه گروه طبقه بندی می شود: زبان های لاتین، زبان های ژرمنی و زبان های اسلاوی. و بقیه زبان ها به این سه گروه اصلی تعلق دارد.

اروپا در منطقه ی معتدل کره ی زمین قرار دارد. به همین دلیل ، بیابآن های گرم و خشک، باران های سیل آسا و نواحی یخ بسته ی وسیعی در آن دیده نمی شود.

 

کلمات کلیدی: اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت - اقامت اروپا از طریق تمکن مالی - مهاجرت به اروپا - اقامت اروپا - هزینه زندگی در اروپا - اقامت اروپا از طریق خرید ملک - اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری - اقامت اروپا از طریق ازدواج - اقامت اروپا از طریق تحصیل - راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت - خرید ملک در اروپا - اقامت اروپا با کمترین هزینه