مختصری درباره اسپانیا بدانیم

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

اسپانیا شهرها و دهکده‌های تاریخی متعددی دارد. مادرید، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور است. از میان سایر شهرهای بزرگ اسپانیا، بارسلون، والنسیا، سویا و مالاگا را می‌توان نام برد.

 اهالی ایبری، باسک و سلت‌ها ساکنان اصلی اسپانیا بودند. این کشور، ۲۰۶ سال قبل از میلاد مسیح بخشی از امپراتوری روم شد. اسپانیا بعد‌ها توسط ویزیگوت‌ها (Visigothic)، مسلمانان، فرانک‌ها و مسیحیان اداره شده است.

بر اساس قانون اساسی اسپانیا هیچ مذهبی دین رسمی این کشور نیست ولی آزادی مذهبی تا حدودی که نظم اجتماعی شناخته شده در این قانون را به خطر نیاندازد تضمین شده است. بیش از 96% از مردم این کشور کاتولیک هستند.

مختصری درباره اسپانیا بدانیم

هم اکنون زبان رسمی تمام کشورهای قاره آمریکا بجز کانادا، ایالات متحده و برزیل، اسپانیایی است. طی قرون ۱۹- ۱۷ اسپانیا به مرور مستعمرات خود را از دست داد و اکنون فقط جزایر قناری و بخش کوچکی از شمال افریقا را در اختیار دارد. در مقابل سرزمین کوچکی از شمال تنگه جبل الطارق در جنوب اسپانیا از حدود سه قرن پیش تحت اشغال انگلستان است.

اسپانیا به سرعت به سوی توسعه گام برداشت، بطوریکه در سال ۲۰۰۷ با ۱۴۰۲ میلیارد دلار تولید ناخالص ملی (حدود دو برابر ایران) یازدهمین اقتصاد دنیا شد. در برخی زمینه ها مانند گردشگری اسپانیا یکی از کشور های برجسته جهان است (رتبه دوم جهان). اسپانیا هنرمندان و افراد سرشناسی زیادی را به دنیا معرفی کرده است.

اسپانیا نزدیک‌ترین کشور به قاره‌ی آفریقا و یکی از کشورهایی است که بیشترین تاثیر را در فرهنگ و تاریخ جهان داشته است. در گذشته، فنیقی‌ها در زمینه‌ی مواد معدنی، داد و ستد می‌کردند. زمانی که اسپانیا تحت فرمانروایی مسلمانان بود، به مکانی برای کسب علوم تبدیل شده بود. کوردوبا مرکز جهانی مطالعه در زمینه‌ی ادبیات، فلسفه، پزشکی و سایر علوم بود.

Eusaska، زبان باسک‌ها، یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های زنده‌ی دنیا است. مردم باسک در دامنه‌های پیرنه در شمال و مرکز اسپانیا زندگی می‌کنند.

کشور اسپانیا نقشی کلیدی در کشف بخش‌های مختلف دنیا و گسترش آن داشته است. فردیناند ماژلان، کاشف پرتغالی بود که به دولت اسپانیا خدمت می‌کرد. او اولین کسی بود که با هدف دور زدن کره‌ی زمین، رهبری یک ناوگان اکتشافی را به عهده گرفت.

مختصری درباره اسپانیا بدانیم

نویسندگان اسپانیا نقش چشم‌گیری در ادبیات جهان بازی کرده‌اند. ارنست همینگوی رمان مشهور " زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند" را درباره‌ی جنگ‌های داخلی اسپانیا نوشته است. رمان دن کیشوت که به عنوان اولین رمان مدرن ادبیات جهان در نظر گرفته می‌شود، اثر شاعر و نویسنده‌ی اسپانیایی، میگل سروانتس است.

گاوبازی به عنوان یک هنر اصیل در اسپانیا شناخته می‌شود و یکی از جاذبه‌های ورزشی بزرگ و پرطرفدار است. گاوبازی بخشی از تاریخ و فرهنگ اسپانیا است. نکته‌ی جالب اینجاست که رینگ‌های مخصوص گاوبازی هم در شهرهای بزرگ و هم در نقاط دورافتاده وجود دارد.

فوتبال، پرطرفدارترین ورزش در اسپانیا است. از میان سایر ورزش‌های محبوب در این کشور می‌توان فرمول ۱، دوچرخه‌سواری، هندبال، تنیس، بسکتبال و موتورسواری را نام برد. شهر بارسلون اسپانیا میزبان رقابت‌های المپیک تابستانی در سال ۱۹۹۲ بوده است.

موسیقی و رقص فلامنکو، بخش‌هایی جدایی‌ناپذیر از فرهنگ اسپانیا هستند.  جشنواره‌ی San Isidro، فستیوالی یک‌ هفته‌ای است که در پانزدهم ماه مه در شهر مادرید برگزار می‌شود. شهر سویا، میزبان جشنواره‌ی Corpus Christi در اواخر ماه مه و اوایل ژوئن است.

اسپانیا کشوری زیبا با مناظر نفس‌گیر، فرهنگ پویا و تنوع جغرافیایی است. دیدنی‌های متعددی در اسپانیا انتظار گردشگران سراسر دنیا را می‌کشند؛ از انواع موزه‌ها، گالری‌ها و بناهای تاریخی گرفته تا سواحل و باغ‌های موضوعی. زندگی شبانه، با شور و هیجان خاصی در اسپانیا ادامه می‌یابد. سالانه میلیون‌ها گردشگر از این کشور زیبا دیدن می‌کنند و آن را به یکی از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار در دنیا تبدیل کرده‌اند.

جشن سه پادشاه مقدس، روزی است که در آن، مردم اسپانیا از قدیم الایام، هدایای کریسمس خود را باز می کنند و خاطره و سالروز سهمگی را جشن می گیرند و به یاد می آوردند که سه مگی، هدایای آنها را از جمله طلا و کندر و مر به عیسی مسیح نوزاد تقدیم کردند. یکی از بخش های مهم زندگی مردم اسپانیا جشنواره های آنهاست.

کلمات کلیدی: شرایط زندگی در اسپانیا - اقامت اسپانیا تمکن مالی - مهاجرت تحصیلی به اسپانیا - اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری - پناهندگی در اسپانیا - اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت - اقامت اسپانیا - مهاجرت به اسپانیا - خرید ملک در اسپانیا - قیمت خانه در اسپانیا - اقامت کاری اسپانیا