نگاهی کوتاه به مجارستان

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

مرزهای مجارستان کنونی پس از پایان جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراطوری اتریش-مجارستان تثبیت شد.  در شمال با جمهوری اسلواکی ۵۱۵ کیلومتر مرز مشترک دارد. در شرق آن کشور رومانی با ۴۴۳ کیلومتر مرز مشترک قرار دارد. همچنین در شمال‌شرقی مجارستان جممهوری اوکراین با ۱۰۳ کیلومتر مرز مشترک قرار دارد.  در جنوب نیز کشور مجارستان با جمهوریهای پیشین یوگوسلاوی (صربستان ۱۵۱ کیلومتر، کرواسی ۳۲۹ کیلومتر و اسلوونی ۸۲ کیلومتر) مرز مشترک دارد.  در غرب مجارستان کشور اتریش با ۳۶۶ کیلومتر مرز مشترک جای گرفته‌ است.

مجارستان از ۱۹ شهرستان تشکیل شده‌است به علاوه بوداپست که متعلق به هیچ شهرستانی نیست و مستقل است.شهرهای مهم مجارستان شامل دبرسن، میشکولتس، سگد، پچ و گیور هستند.

نگاهی کوتاه به مجارستان

رشته‌‌های تحصیلی‌ موجود درکشور مجارستان

رشته‌‌های مهندسی‌ شامل :

مهندسی معماری

مهندسی کامپیوتر و IT

مهندسی عمران

مهندسی شیمی و بیوتکنولوژی

مهندسی برق و سخت افزار

مهندسی مکانیک علوم پایه 

رشته‌‌های پزشکی‌ شامل :

پزشکی به مدت ۶ سال

دندانپزشکی به مدت ۵ سال

دکترای داروسازی به مدت ۵ سال

 کالج دونا مرکز تحصیلات بین الملل کشور مجارستان می‌‌باشد. دانشجویان از تمامی‌ کشور‌های جهان تحصیلات خود را با شرکت در دوره‌های این کالج شروع کرده و تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک خود را شروع می‌‌نمایند.

نگاهی کوتاه به مجارستان

این کشور عضو شینگن است که بدین وسیله به دارندگان ویزای شینگن امکان می دهد تا بین 26 کشور عضو ( اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، جزیره مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوانی، اسپانیا، سوئد و سوئیس) آن آزادانه در سفر باشند. پیمان شینگن که در 14 ژوئن 1985 امضاء گردید به کشورهای عضو امکان می دهد که به عنوان یک کشور واحد پیرامون سفرهای بین المللی عمل کنند و کنترلهای مرزی داخلی وجود نداشته باشد.

مردم مجارستان همواره کوشیده اند تا فرهنگ ، آداب و رسوم خود را همراه با گذشت زمان و در فراز و نشیب تاریخ حفظ بنمایند.از این رو این کشور نمونه بسیار جالبی جهت همگامی سنت و مدرنیته در کنار یکدیگر می باشد.مجارستان سرزمین گذشته و حال است .قسمت های زیادی از شهر بوداپست جزء میراث فرهنگی جهان بوده و توسط سازمان یونسکو محافظت می گردند. 

شهر پچ که یکی از بزرگترین شهرهای کشور مجارستان می باشد پایتخت فرهنگی اروپا بوده و همچنین این شهر هر ساله پذیرای دانشجویان زیادی از سرتاسر جهان می باشد.

 

کلمات کلیدی: اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری - مهاجرت به مجارستان برای تحصیل - مهاجرت به مجارستان - اقامت مجارستان - اقامت مجارستان از طریق ازدواج - مهاجرت به مجارستان برای کار - پناهندگی در مجارستان - اقامت مجارستان با خرید ملک - ساده ترین کشور برای اقامت - اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت - خرید ملک در مجارستان