انگستان را بیشتر بشناسیم

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

انگلستان دارای آب و هوایی نسبتاً معتدل می‌باشد که در زمستان از صفر درجه پایین‌تر و در تابستان از ۳۲ درجه بالاتر نمی‌رود. سردترین ماه سال ژانویه و فوریه و گرم‌ترین ماه سال ماه ژوئیه است.

بريتانيا به علت موقعيت خاص جغرافيايي داراي آب و هواي ابري توأم با باد و باران فراوان است. تقريبا شش ماه از سال هوا سرد است و درجه حرارت هوا از چند درجه بالا تا چند درجه پايين صفر متغير است. درجه حرارت در طول تابستان كه مدت آن بسيار كوتاه است به حدود 30 درجه و گاه تا چند درجه بالا تر هم مي رسد. روزهاي تابستان بسيار بلند بوده ، تا حدود ساعت 10 شب هوا روشن است . بر عكس روزهاي زمستان بسيار كوتاه بوده به طوري كه خورشيد در ساعت 8 صبح طلوع و در ساعت 4 بعد از ظهر غروب مي كند.

انگستان را بیشتر بشناسیم

صنایع اصلی: خدمات مالی، گردشگری، بخش هنر و خلاقیت، صنایع با تکنولوژی بالا، تجهیزات حمل و نقل، مواد غذایی، ماشین آلات، محصولات شیمیایی، تجهیزات نظامی و دفاع، فلزات و محصولات فلزی

محصولات و احشام اصلی: ماکیان، گاو، ماهی، گندم، چغندر قند، سیب زمینی و جو

صادرات اصلی: نفت خام، مواد شیمیایی، ماشین آلات، وسایل موتوری، کالاهای مصنوع

انگلستان پس از سده ۱۹ میلادی در بخش ورزش پیشرفت‌های بسیاری داشته‌ است، ورزش‌هایی مانند فوتبال، کریکت، راگبی ۱۳ نفره، راگبی ۱۵ نفره، تنیس، بدمینتون، اسکواش، هاکی، بوکس، دارت، بیلیارد، اسنوکر، تنیس روی میز، تروبرد و نت‌بال از این کشور منشأ گرفته‌ است. همچنین قایق‌ رانی و مسابقات فرمول یک به وسیله انگلیسی‌ها پیشرفت‌ های بسیاری کرده‌ است. 

انگستان را بیشتر بشناسیم

فوتبال محبوب‌ترین ورزش در کشور انگلستان است. تیم ملی فوتبال انگلستان در جام جهانی فوتبال ۱۹۶۶ و در ورزشگاه ومبلی قهرمان این مسابقات شده‌ است.  باشگاه فوتبال شفیلد یونایتد که در سال ۱۸۵۷ میلادی تأسیس شده، از سوی فیفا به عنوان قدیمی‌ترین باشگاه فوتبال معرفی شده‌ است. باشگاه‌های لیورپول، منچستر یونایتد، ناتینگهام فارست و استون ویلا و چلسی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده‌اند، همچنین تیم‌های آرسنال و لیدز یونایتد در فینال این مسابقات حضور داشته‌اند.

کلمات کلیدی: مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل - مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی - مهاجرت به انگلستان - اقامت انگلستان - اقامت انگلستان از طریق خرید ملک - شرایط زندگی در انگلیس - مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری - مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص - مهاجرت غیرقانونی به انگلستان - مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج - خرید ملک در انگلستان